Programy

 

Autorskie Warsztaty Fotografii mają trzy podstawowe programy:

  • Postprodukcja — edycja fotografii, zarządzanie barwą, przygotowanie do druku
  • Oprawa fotografii i prac graficznych — passe-partout, portfolio, albumy, pudełka
  • Podstawy fotografii cyfrowej — podstawy i język fotografii

Warsztaty prowadzone sa jako indywidualne dla jednej do dwóch osób z wyżywieniem i noclegiem. Odbywaja się one w mojej Pracowni. Standardowo warsztaty trwają dwa dni. Przyjazd w piątek wieczorem, pełne dwa dni pracy (sobota, niedziela). Dla ambitnych lub tych, którzy “się nie wyrobili” 😉 jest możliwość przedłużenia pobytu do poniedziałku, do obiadu – promocyjnie – w tej samej cenie.

Warsztaty fotografii — Galeryjna i introligatorska oprawa fotografii i prac graficznych
Warsztaty, Oprawa fotografii

Portfolio wykonane w czasie warsztatów
Oprawa fotografii i grafiki.

Program przeznaczony jest dla osób pragnących własnoręcznie przygotowywać swoje prace do prezentacji. Uczymy się na nich nie tylko oprawienia fotografii lub grafiki w passe-partout i ramę, ale i wykonania własnoręcznie portfolio, albumu lub pudełka na oprawione w passe-partout fotografie.

Więcej o warsztatach — Oprawa fotografii i grafiki…

Warsztaty fotografii — Edycja fotografii
Warsztaty fotografii - Edycja fotografii

Warsztaty fotografii – Edycja fotografii

Program to wszystko, co związane jest z obróbką obrazu z cyfrowego aparatu fotograficznego aż do przeniesienia fotografii na papier. Warsztaty te zawierają również omówienie istotnego nie tylko dla profesjonalnych fotografów, ale i dla grafików – zarządzania barwą opartego na profilach ICC.

Więcej o warsztatach — Edycja fotografii…

Warsztaty fotografii — Podstawy fotografii cyfrowej
Warsztaty fotografii

Warsztaty fotografii – Podstawy

Ten dodatkowy program zaczyna się od podstaw i pozwala na poznanie i przećwiczenie bardzo wielu aspektów posługiwania się cyfrową lustrzanką jednoobiektywową. Dalsza część czasu warsztatów poświęcona jest zagadnieniom związanym z kompozycją fotografii.

Więcej o warsztatach — Podstawy fotografii…

 

Program własny

Każde warsztaty fotografii są inne. Wszak każdy, kto na nie przyjeżdża ma inne potrzeby. Maksymalna liczba osób uczestniczących w warsztatach to cztery, minimalna — jedna. Właśnie dzięki tak małym grupom możliwe jest dostosowywanie programu do indywidualnych potrzeb uczestników, ale przede wszystkim, poświęcenie każdemu uczestnikowi tyle czasu, ile potrzebuje na każdym etapie swojej pracy.

Decydując się na poszerzanie swojej wiedzy i praktycznego doświadczenia, moi goście mają dwie możliwości: posłużyć się gotowym programem i systematycznie poznawać fotografię, lub poprosić, bym po rozmowie o potrzebach zbudował program zgodnie z potrzebami i preferencjami. Jeśli nie zmienimy czasu trwania takich warsztatów, nie zmienią się i ich koszty.

Wszystkie elementy programu można łączyć dowolnie, jedynym ograniczeniem jest stworzenie planu odpowiadającego wszystkim uczestnikom warsztatów lub przyjechanie na nie samemu, lub ze znajomymi. Całe warsztaty z oprawy to równie częsty program, jak łączenie oprawy z postprodukcją. Wybór należy do Państwa. Wielu moich dotychczasowych gości układało swój program nie na jeden, a na dwa, czy trzy przyjazdy.