Warsztaty fotografii – początki

 
Autorskie warsztaty fotografii 2009

Warsztaty fotografii Praca w studio. Alicja i Marek

Myśl o poprowadzeniu własnych warsztatów zrodziła się jeszcze w 2007 roku. Jednak moje pierwsze Autorskie Warsztaty Fotografii odbyły się dopiero latem 2009 roku. Wówczas nazwaliśmy je plenerem. Były dwuosobowe. Uczestniczyli w nich Alicja i Marek – studenci z tego samego roku fotografii w WSSiP w Łodzi, na którym wówczas studiowałem. Z Alicją i Markiem spędziliśmy kilka miłych dni w studio, a potem oprawiając zdjęcia.

Więcej na ten temat można poczytać na stronie mojego Blogu – tafblog.ondokeo.net.

Od początków roku akademickiego 2009/2010 w Międzynarodowym Forum Fotografii “Kwadrat” we Wrocławiu rozpocząłem nauczanie przedmiotu “Podstawy Cyfrowej Techniki Zdjęciowej”. I tym razem koniec roku akademickiego przyniósł skierowane do mnie przez studentów pytanie o warsztaty. Tym razem pytanie pociągnęło za sobą zastanowienie nad faktycznymi możliwościami realizacji własnych warsztatów.

No i stało się…

Program Autorskich Warsztatów Fotografii kształtował się długo. Ogromną pomocą w jego tworzeniu były pierwsze warsztaty latem 2009 i następne, prowadzone latem 2010 roku. W części z nich uczestniczyli studenci z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, a w części słuchacze moich wykładów w Międzynarodowym Forum Fotografii “Kwadrat” we Wrocławiu.